Türbanlılar dışarı çıksın anonsu

  • Ana Sayfa
  • Türbanlılar dışarı çıksın anonsu
Türbanlılar dışarı çıksın anonsu
Malatya'daki Öğretmenler Günü kutlamasında türbanlı izleyiciler dışarı çıksın anonsu yapıldı.Abone ol

Malatya'da Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen Öğretmenler Günü kutlamasında türban gerginliği yaşandı. Vali Halil İbrahim Daşöz, 2. Ordu Garnizon Komutanı Tümgeneral Alaeddin Örsal, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Demirdağ'ın da katıldığı tören öncesinde salonda bulunan gastrik bypass başörtülü ve türbanlıların dışarı çıkması için anons yapıldı.

'Öğretmen yakınları'
Bu kişilerden bazıları salonu terk etti, bazıları ise anonsa rağmen programı başları kapalı olarak takip etti. İçeride programı takip edenlerin bir kısmı da başörtüsü ve türbanını çıkardı. Programın ardından başörtüsü ve türbanla salonda bulunan kadınların öğrenci ve öğretmen yakınları olduğu iddia edildi.

'Saygımız var'
Anons sonrası başını açarak töreni izleyen velilerden Nezahat Arıbal, "Başörtüsü için anons yapıldı, biz de çıkardık. Saygı duyuyoruz tabii ki. Başörtümü program boyunca çıkardım. Dışarıda yeniden taktım" dedi. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut da halk eğitim merkezinin sivil bir kuruluş olduğunu savunarak şunları söyledi:
"Salondaki başörtülüler öğretmen zannedildi. Ciddi bir şey değil. Onlar yemin törenine gelen genç öğretmenlerin aileleri. Önce öğretmen zannedilerek anons yapıldı. Zaten öğretmen gelmez öyle ortamlara. Kışlalarda da oluyor. Yemin töreninde, çocuklarının yemini sırasında bir hatıra olarak geliyorlar. Oralarda da müsamaha ediliyor çoğu kez. Yani hadise bu..."Kategori : GÜNCEL