Cinsel ilişki hasta ediyor!

Cinsel ilişki hasta ediyor!
Her gün 1 milyon kişinin cinsel hastalığa yakalandığını söyleyen uzmanlar, tekeşlilik tavsiyesinde bulundu.Abone ol

Dünya Sağlık Örgütü'nün tahminlerine göre her gün yaklaşık 100 milyonun üzerinde cinsel birleşme olduğunu belirten Prof. Özgülnar, "Cinsel yolla bulaşan hastalıklara dünyada her gün 1 milyon yeni vaka ekleniyor. Bu birleşmeler son dental implants in turkey ucunda meydana gelen 910 bin gebelikten 150 bininde isteyerek düşük yaşanıyor. Düşük nedeniyle de her gün 500 anne ölüyor" dedi.

Dr. Pektaş ise tüm dünyada 4.3 milyon kişinin AIDS'e yakalandığını ve önceden homoseksüel hastalığı olarak bilinen AIDS'in en çok karşı cinsle ilişkide bulunan, toplum normlarına uygun yaşayan kişilerde görüldüğünü söyledi.

Kondom kullanın, sık sık cinsel eş değiştirmeyin!

Sünnetsiz erkekler, sünnetli erkeklere göre daha fazla risk altında.

Ailesinden ayrı kalmak zorunda olan uzun yol şoförleri, askerler, mahkûmların (vb.) cinsel eşleri ve yeni doğan bebekleri de doğal olarak risk altında.
Cinsel yolla bulaşan hastalıklar cinsel organlarda, deride, ağızda, anüste, boğazda, gözde görülebildiği gibi tüm vücudu da sarabilir.

Tekeşli olunmalı. Eğer tekeşli olunamıyorsa mutlaka kondom kullanılmalı.

Sık cinsel eş değiştirmek, birden fazla cinsel eşe sahip olmak, seks işçileriyle ilişkide bulunmak ve vibratör gibi cinsellik aletlerini paylaşmak risk yaratıyor..Kategori : SAĞLIK