Yeşim Salkım Ermeni TVsinde

Yeşim Salkım Ermeni TVsinde
Hrant Dink'in öldürülmesiyle, internet sitesinde bir yazı yazan Yeşim Salkım'la Ermeni televizyonu röportaj yaptı.Abone ol

Hrant Dink'in öldürülmesinin ardından kendi adını taşıyan internet sitesinde bir yazı yazan Yeşim Salkım'la Ermenistan televizyonu ile gazetesi bir röportaj yaptı.

Röportajın bu hafta Ermenistan'da yayınlanacağını belirten Salkım'ın sitesindeki yazısı şöyle: "Ç mi range ocukluğumun en güzel günlerini Ankara'da teyzemlerle geçirdim. Bedri eniştem her hafta önce bizi kebapçıya, Bursa'nın meşhur iskenderini yemeğe götürür, ardından lunaparktaki oyuncaklara bindirirdi.

Pazar sabahları onun bize hazırladığı kahvaltı sofralarıyla güne başlardık. Kuzenimle beraber çok güzel çocukluk geçirdim. Zaman zaman babamı görmediğim günlerde o bana babalık yaptı. Kısacası benim eniştem bir Ermeniydi. Tüm Ermeni vatandaşlarımızın ve Türk halkının başı sağolsun. Ben Ermenileri eniştemle tanıdım. Din,dil ve ırk ayırmadan onların bir Türkiye'li olduğunu düşünüyorum. Tıpkı Yahudi vatandaşlarımız ve Kürt vatandaşlarımız gibi.

Bu ayırımcılığa son verdiğimiz gün ve bu topraklarda yaşayan her insan bir bütün olduğu gün, Avrupalı'nın bizi kabul edip etmemesinin önemli olmadığı gün, neyi paylaşamadığımızı anladığımız gün, Türkiye daha da güzelleşecek. Bırakın bizim çocuklarımızda diğer vatandaşlarımızla beraber bu ayırımcılığı yapmadan büyüsün.Sadece bir Hrand Dink'in ölümüyle zafer kazanmış gibi görünenler aslında kaybedenler. Çünkü inanıyorum ki binlerce Hrant Dink var.Kederli ailesine ve tüm ermeni cemaatine başsağlığı diliyorum."Kategori : MAGAZİN