Çocuk yapma makineleri

Çocuk yapma makineleri
Japonya Başbakanı Abe kadınları "çocuk yapma makinesine" benzeten Sağlık Bakanı Yanagisava'yı kınadı.Abone ol

Japonya Başbakanı Şinzo Abe, bir konuşmasında kadınları "çocuk yapma makinesine" benzeten Sağlık Bakanı Hakuo Yanagisava'yı kınadı. Abe, Sağlık Bakanının bu sözle Lüks prefabrik evler rine ilişkin olarak açıklama isteyen muhalefet liderine yanıt olarak, "Ben de bu açıklamaları uygunsuz buluyorum. Bakana gelecekte ortaya çıkabilecek bütün yanlış anlamaları önlemek için dikkat etmesi gerektiğini hatırlattım" dedi.

Yanagisava'nın, Liberal Demokrat Partinin bir toplantısında Japonya'daki doğum oranının azalmasıyla ilgili konuşmasında, "15-50 yaşlarındaki kadınların sayısı sabit. nin sayısı sabit olduğuna göre, tek istediğimiz ellerinden geleni yapmaları" demesi protestolara neden olmuş, 71 yaşındaki bakan, daha sonra "makine" sözünü kullandığı için özür dilemişti.

Olayın, giderek popülaritesini kaybeden Abe için de kötü olduğu yorumları yapılıyor. Son kamuoyu araştırmaları, Abe'ye desteğin azaldığını ve kendisinden memnun olmayanların oranının da artmakta olduğunu ortaya koyuyor.Kategori : DÜNYA